Янги Ўзбекистон, ислоҳот, ёшлар, ёшлар сиёсати, ёшлар муаммолари, оила, маҳалла, оила-маҳалла ҳамкорлиги
Мақолада Ўзбекистон тараққиётининг янги даври бошланган даврдан бугунги кунга қадар ёшлар сиёсати борасидаги кенг кўламли ислоҳотлар, уларнинг йўналишлари, ҳуқуқий асосларининг такомиллашуви, шунингдек ёшлар муаммоларини ҳал қилишда оила-маҳалла ҳамкорлигининг замонавий ҳолати тадқиқ қилинган.
• Шуҳрат Усанов , Тошкент Тиббиёт академияси Термиз филиали
Тошкент Тиббиёт академияси Термиз филиали ижтимоий-гуманитар фанлар кафедраси ассистенти.
Леонов Ю.С. Стратегии европейской государственной молодежной политики: основные направвления и тенденции // Аналитический Вестник Совета Федерации РФ. – 2007. – №4.
Молодежная политика: европейский опыт. Доклад Института Европы РАН №163. – М.: ИЕ РАН – «Огни ТД», 2005.
Самохвалов Н.А. Сравнительный анализ практик реализации государственной молодежной политики в современной мире // Сравнительная политика. – 2016. - №4.
“Ёшларга оид давлат сиёсати тўғрисида” Ўзбекистон Республикасининг қонуни // Халқ сўзи. – 2016. – 15 сентябр. - №182 (6617).
Ўзбекистон Республикасини янада ривожлантириш бўйича Ҳаракатлар стратегияси тўғрисида Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони // Ўзбекистон Республикаси қонун ҳужжатлари тўплами. – 2017. – №6. – 70-модда; №20. – 354-модда; №23. – 448-модда; №37. – 982-модда; Қонун ҳужжатлари маълумотлари миллий базаси, 31.07.2018 й., 06/18/5483/1594-сон.
Мирзиёев Ш.М. Халқимизнинг розилиги бизнинг фаолиятимизга берилган энг олий баҳодир. 2-том. ‒ Т.: Ўзбекистон, 2018.
Oilalar mustahakmligini taʼminlashga hamma birdek javobgar //“Mahalla” gazetasi, 2019 yil, 7-14-mart. № 13.
Konstitutsiya – erkin va farovon hayotimiz, mamlakatimizni yanada taraqqiy ettirishning mustahkampoydevoridir // Prezident Shavkat Mirziyoyevning Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabulqilinganining 25 yilligiga bagʻishlangan tantanali marosimdagi maʼruzasi. www.uza.uz