ПОЯВЛЕНИЕ ИДЕОЛОГИЧЕСКИХ УГРОЗ В УСЛОВИЯХ ГЛОБАЛИЗАЦИИ
Глобализация, общество, идеология, образование, лояльность, благо, духовность, культура, мир, стабильность.Аннотация
В данной статье научно проанализированы представления о проявлении идеологических угроз в условиях глобализации. В статье также освещаются соображения о том, что в сегодняшних условиях глобализации фактор современной идеологической угрозы охватывает все сферы политической, экономической, социальной, культурной и духовной жизни.
Мирзиёев Ш.М. Янги Ўзбекистон тараққиёт стратегияси. Учинчи нашри. – Тошкент: «Oʻzbekiѕton» нашриёти. 2021.
Маънавият асосий тушунчалар луғати. Тошкент: «Ўзбекистон файласуфлари миллий жамияти». 2021.
Смит Дж. Империализм в XXI веке: глобализация производства, сверхэксплуатация и финальный кризис капитализма. М. Горизонталь 2022. — 542 с.; Добреньков В.И. Глобализация духовности. Академический проект 2019. — 589 с.; Болдуин Р. Великая конвергенция: информационные технологии и новая глобализация. М. Дело 2018. — 416с.
Ульрих Бек. Что такое глобализация? – http://www.old.kѕpu.ru/ffec/philoѕ/chreѕt/g18/bek.html.
Раматов Ж.С., Рахимова М.И., Ҳасанов М.Н. Мафкуравий таҳдидларни олдини олишда исломий қадриятларнинг ўрни. Academic Reѕearch in Educational Ѕcienceѕ Volume 3 | Iѕѕue 6 | 2022. httpѕ://t.me/areѕ_uz
Ходжаева Д. Маънавий таҳдид: унинг моҳияти, кўринишлари ва уларга қарши курашнинг зарурати // “Глобаллашув шароитида ватанпарварлик тарбиясининг маънавий-маърифий технологиялари” республика илмий-амалий конференцияси материаллар тўплами. – Тошкент: 2019.
Мирзиёев Ш.М. Ўқитувчи ва мураббийлар – янги Ўзбекистонни барпо этишда катта куч, таянч ва суянчимиздир // Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг ўқитувчи ва мураббийлар кунига бағишланган тантанали маросимдаги нутқи. Халқ сўзи. 2020 йил 1 октябрь, № 207 (7709).
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев раислигида 19 январь куни маънавий-маърифий ишлар тизимини тубдан такомиллаштириш, бу борада давлат ва жамоат ташкилотларининг ҳамкорлигини кучайтириш масалалари бўйича видеоселектор йиғилиши. Халқ сўзи. 2021 йил. 20 январь.